Nuo nusikalstamų veikų nukenčia daugelis. Vien pernai Lietuvoje nuo įvairių nusikalstamų veikų nukentėjo daugiau nei 25 tūkstančiai žmonių. Todėl svarbu, kad suprastumėte – jei nukentėjote nuo nusikalstamos veikos, tai nereiškia, kad Jūs nepakankamai saugojotės, nereiškia, kad elgėtės neapdairiai ar neprotingai. Tiesiog blogi dalykai nutinka, jie gali nutikti kiekvienam iš mūsų.
Patyrus žalą nuo nusikalstamos veikos būna sunku. Jau pati nusikalstama veika sukelia neigiamus psichologinius, finansinius, socialinius padarinius, kartais – padarinius sveikatai. Bet dalyvavimas baudžiamajame procese, kuris pradedamas po nusikaltimo padarymo, irgi nėra maloni patirtis. Dalyvaujant baudžiamajame procese kyla daug klausimų. Kas Jūsų laukia toliau procese? Ko iš Jūsų tikimasi? Kaip Jūs privalote ir kaip Jūs galite elgtis? Pasistengsime toliau pateikti trumpus ir paprastus atsakymus į tokius klausimus „Kaip pranešti apie nusikaltimą?”, „Kaip atliekamas tyrimas?”, „Kas vyksta teisme?”, „Kas yra apeliacija ir kasacija?” ir daugelį kitų. Tad, jei Jums tenka dalyvauti ikiteisminiame tyrime ar teisminiame nagrinėjime, geriau po ranka turėti informaciją apie savo teises ir pareigas, apie paslaugas, kurias galite gauti, ir apie tai, kokie procesiniai žingsniai Jūsų dar laukia.
Jei Jums, deja, teko nukentėti nuo nusikalstamos veikos, arba pažįstate žmones, kurie tapo nusikalstamų veikų aukomis, Jums galėtų būti naudingas kuriamas infovictims.lt portalas. Jame rasite informacijos apie baudžiamąjį procesą, savo teises bei organizacijas, kurios gali suteikti paramą. Portalas pradės veikti jau netrukus.
INFOVICTIMS projektas prasidėjo dar 2011 metais Portugalijos pagalbos nusikaltimų aukoms asociacijos APAV iniciatyva. Projekte INFOVICTIMS jau yra pristatomos daugelio Europos šalių baudžiamosios justicijos sistemų garantuojamos nusikaltimų aukų teisės. Netrukus čia bus pateikiama ir lengvai suprantama informacija apie nusikaltimų aukų teises Lietuvoje.
Projektas remiamas Europos Sąjungos JUSTICE programos (2014-2020)