„Victim Support Europe” ir partneriai pradeda kampaniją, kurios tikslas - skleisti informaciją apie egzistuojančias paramos paslaugas, teikiamas visoms nusikaltimų aukoms Europoje

BRIUSELIS, 2021 vasario 22 diena – šią dieną minima Europos nusikaltimo aukų diena, tad „Victim Support Europe” su džiaugsmu praneša savo kampanijos „Europos aukų teisių skatinimas” (PREVICT) pradžią. Dalyvaujant 8 partneriams iš 6 skirtingų šalių, ši kampanija siekia informuoti plačiąją visuomenę apie egzistuojančias pagalbos aukoms paslaugas ir padrąsinti nusikaltimų aukas susisiekti su šių paslaugų tiekėjais.

Kampanija suteiks pritaikytą informaciją apie teikiamas paramos paslaugas maždaug 4,5 milijono nusikaltimų aukų šešiose šalyse. Nuo 2021 vasario iki gegužės mėnesio, socialiniuose tinkluose ir kitose fizinėse vietovėse bus paskelbti vaizdo įrašai ir kita informacinė medžiaga (skelbimai, plakatai, brošiūros, lipdukai ir kt.). Juos lydės grotažymės #SusigrąžinkSaugumoJausmą ir #KartuMesGalim.

Prieš 9 metus, 2012 metais, buvo priimtas svarbus Europos Sąjungos teisės aktas, skirtas nusikaltimų aukoms. Šis teisės aktas, pavadintas ES aukų teisių direktyva, deja, dauguma ES piliečių apie ją nėra girdėję. Pagal šią direktyvą kiekviena ES šalyje gyvenanti nusikaltimo auka turi teisę į nemokamas pagalbos aukoms paslaugas, o kiekviena valstybė narė turi suformuoti nacionalinę paramos aukoms organizaciją. Šiuo metu tokios paslaugos yra įsteigtos daugumoje ES šalių. Problema ta, kad mažiausiai pusė visų ES gyventojų nežino apie aukų teises ir galimas aukų paramos paslaugas. Šia kampanija siekiama užpildyti minėtą spragą. Informacinėje medžiagoje daugiausia dėmesio skiriama supažindinimui su tuo, kas yra pagalbos aukoms organizacijos bei kur rasti pagalbos išgyvenus nusikaltimą“, – pasakojo Marina Kazakova, „Victim Support Europe“ komunikacijos pareigūnė.

 

Kampanijos ypatybė aukų veikai ir balsai, kurie buvo atrasti kampanijos video filmavimo metu. Šiuose vaizdo įrašuose, kiekviena šalis partnerė turi po vieną unikalų vaizdo įrašą, nufilmuotuose vietine kalba, aukos kviečia visuomenę į galingą ir emocijų kupiną kelionę po savo istorijas. Nuo pat pradžios, išryškinamas nuostabus šalies kraštovaizdis, tuomet aukos pasakojimas nukelia žiūrovą į aplinką, kurioje įvyko nusikaltimas. Vaizdo įrašas parodo nusikaltimo padarinius bei padrąsina auką veikti. Veikėjai dalinasi istorijomis apie tai, kas jiems nutiko, jų abejonėmis ir baimėmis, kaip jie sužinojo, kad egzistuoja parama aukoms, kada ir kaip jie įgavo drąsos ieškoti pagalbos ir kokia pagalba jiems buvo suteikta.

Ši daugiašalė kampanija grindžiama naujausia ES aukų teisių strategija, kurią Europos Komisija priėmė 2020 m. birželio mėnesį. Tam, kad būtų pasiektas ES tikslas suteikti aukoms galimybę pranešti apie nusikaltimus. kampanija vadovaujasi strategija „Veiksmingas bendravimas su aukomis ir saugios aplinkos sukūrimas, kad auka galėtų pranešti apie nusikaltimą“. Kampanija buvo parengta su finansine parama iš Europos Sąjungos teisingumo programos. Kampanija yra ES finansuojamo PREVICT projekto dalis, kuriame dalyvauja vadovaujanti organizacija „Victim Support Europe“, „Transcendent Media Capital“ (TMC) ir 6 kitos aukų paramos organizacijos: the Human Rights for Democracy Centre (AL), Udruga za Podrsku zrtvama I Svjedocima (HR), Fehér Gyűrű (HU), Victim Support Malta (MT), Pagalba nusikaltimų aukoms (LT) and APAV (PT).

„Vienas iš novatoriškų kampanijos aspektų atsispindi procese, kurio metu buvo kuriamos informacinės priemonės. Pirma, tiek partnerių šalyse, tiek tarptautiniu lygiu, buvo atliktas išsamus tyrimas apie geriausias praktikas teikiant informaciją aukoms. Remdamiesi šiuo tyrimu, partneriai sukūrė kūrybišką ir lengvai suprantamą informacinę medžiagą, kuri atitiktų aukų poreikius “, – sakė Inês Nunes de Freitas, „Victim Support Europe” už projektus atsakinga pareigūnė, kuri koordinuoja PREVICT projektą.

Kampanija yra vienas iš pagrindinių komponentų “Victim Support Europe” visoje ES vykdomoje informacinėje kampanijoje „Nepatikėsi, bet tai egzistuoja“, kuri prasideda vasario 22 dieną ir bus vykdoma visų 2021 metų laikotarpiu.

Norėdami gauti daugiau informacijos ir sužinoti apie kampanijoje naudojamą medžiagą, žemiau esančiame sąraše pasirinkite Jums rūpimos šalies tinklalapio nuorodą:

Albanija: https://www.previct.info/albania/

Kroatija :https://www.previct.info/croatia/

Vengrija :https://www.previct.info/hungary/

Lietuva : https://www.previct.info/lithuania/

Malta: https://www.previct.info/malta/ 

Portugalija: https://www.previct.info/portugal/